Piątek, 19 kwietnia 2024

Drewno w domu - Dlaczego warto wprowadzić ten materiał do wnętrz?

7 kwietnia 2023

0

Dlaczego warto wybrać drewno do aranżacji domu? Jaki jest najlepszy sposób, aby przemycić drewniane elementy dekoracyjne i architektoniczne do wnętrz? Podzielimy się kilkoma pomysłami na wykorzystanie drewna w salonie.

Drewno w domu - Dlaczego warto wprowadzić ten materiał do wnętrz?

Drewno może dodać ciepła każdemu wnętrzu. Drewno może być również wykorzystane do stworzenia uspokajającej i spokojnej przestrzeni, która będzie miała pozytywny wpływ na twój nastrój i produktywność. Jest to nieuniknione, gdy weźmiemy pod uwagę ciepłe kolory deski, dotykową fakturę i wizualnie atrakcyjne usłojenie.

Materiał ten ma również właściwości izolacji akustycznej i termicznej, które są ważne. Drewno jest świetnym wyborem do salonu ze względu na swoją trwałość, uniwersalność i ponadczasowy wygląd.

Drewno w domu - pomysły na aranżację

Uniwersalność i obrabialność drewna, a także jego wizualna różnorodność, dają wiele możliwości aranżacyjnych. Jak wykorzystać drewno do salonu Oto pięć pomysłów na salon oparty na drewnie.

Drewniane podłogi

Jest to najbardziej popularny i wszechstronny sposób na dodanie drewna do wnętrz. Parkiet i trójwarstwowe deski podłogowe oferują wiele korzyści, w tym naturalny wygląd, trwałość i możliwość renowacji. Obie mogą być wykorzystywane na wiele sposobów i skutecznie izolują od zimnej betonowej wylewki. Jeśli Twoim celem jest ogrzewanie podłogowe, wybierz deski warstwowe dębowe lub jesionowe. W artykule Baltic Wood podłogi trójwarstwowe a ogrzewanie podłogowe omawiamy argumenty przemawiające za tą decyzją.

W zależności od stylu aranżacji, jaką podłogę powinieneś wybrać? Ręcznie postarzane podłogi dębowe, takie jak Lost Casket, doskonale sprawdzą się w rustykalnych i industrialnych przestrzeniach mieszkalnych. W przypadku przestrzeni minimalistycznych lub skandynawskich dobrze sprawdzą się jasne deski w jednorzędowym wzorze.

Francuskie i pałacowe przestrzenie nie powinny jednak pominąć modeli ułożonych we wzór jodełki, takich jak Adrenaline czy Medieval Castle.

  • Podłoga Lost Casket 1 R, Timeless Collection
  • Podłoga twarda Oak Cream&Cream 1R z kolekcji No Limits
  • Podłoga twarda Adrenaline Herringbone z kolekcji No Limits

Deski na ścianach

Ten trend w aranżacji przestrzeni to gorący trend, który utrzymuje się od wielu sezonów. Deski na ścianach wygłuszają przestrzeń, tworzą poczucie przytulności i pozwalają na wydzielenie stref w przestrzeni mieszkalnej (takich jak telewizor czy jadalnia). Wiele kolorów, wykończeń i układów sprawia, że łatwo jest dopasować warstwową deskę ścienną do niemal każdego stylu wnętrza. Jak omawialiśmy w artykule Deski drewniane są na ścianie - gorący trend aranżacyjny.

Ważne jest, aby zapewnić, że to samo drewno jest używane na podłodze i ścianie, aby pokój dzienny był wizualnie spójny. Dzięki temu oko będzie mogło z łatwością poruszać się po całej aranżacji.

  • Drewniane deski znajdziemy na suficie i ścianie w jadalni.
  • Umieszczając deski na ścianach, można oddzielić jadalnię od części mieszkalnej.
  • Widok z jadalni na pokój dzienny.

Drewno na suficie

Sufit może być ozdobiony deskami lub belkami, aby stworzyć uczucie ciepła i przytulności. Można je również wykorzystać do oddzielenia obszarów w salonie, podobnie jak drewno na ścianach.

Należy mieć świadomość, że ciemne drewno może wizualnie obniżyć sufit. Można tego uniknąć, stosując to rozwiązanie w bardzo małych obszarach sufitu lub w pomieszczeniach z dużym oświetleniem.

Ten artykuł pomoże Ci zdecydować, czy chcesz stworzyć drewniany sufit w swoim domu.

Drewniane meble

Drewniany stolik kawowy o unikalnej fakturze i nieregularnym zarysie to dobry wybór do wnętrz rustykalnych i boho. Na przykład ramy luster mogą być wykonane z pniaków lub desek z recyklingu.

Proponujemy z kolei drewniany fotel Pierre Jeanneret lub orzechową komodę z szufladami z okresu mid century modern.

Styl skandynawski jest unowocześniony, dlatego stoły można zaaranżować w zmodernizowanej wersji. Nowy styl skandynawski, o jasnych i prostych formach, będzie świetnie wyglądał na stołach i siedziskach. Przykładem mogą być klasyki północnoeuropejskiego designu, takie jak bukowe krzesło CH24 Hansa Wegnera czy tekowy fotel Kai Kristiansena.

Drewniane akcesoria do domu

Drewniane akcenty to świetny sposób na ocieplenie salonu. Możesz wykorzystać duży zegar ścienny, świeczniki, stojak na gazety lub zestaw drewnianych kwietników .

Praktycznym rozwiązaniem jest również zastosowanie drewnianych podstawek pod kubki lub tac z wyraźnym wzorem. Warto przyjrzeć się sztuce, w tym współczesnym abstrakcyjnym rzeźbom i obrazom wykonanym z desek.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz