Piątek, 19 kwietnia 2024

Porady i ustalenia dotyczące podłóg drewnianych

22 marca 2023

0

Piękno postarzanych podłóg tkwi w ich niepowtarzalnych wzorach, wyjątkowych kolorach i niezwykłej trwałości. Nie dziwi więc fakt, że cieszą się one coraz większą popularnością. Świetnie prezentują się zarówno w staromodnych, klimatycznych wnętrzach, jak i w nowoczesnych, industrialnych aranżacjach.

Proces postarzania drewna

Proces dojrzewania drewna przypomina podróż w czasie. W ciągu kilku tygodni deski stają się gładkie i niepowtarzalne. Dzieje się tak dzięki planowaniu, szczotkowaniu i korowaniu.

W przypadku zabytkowych pomieszczeń, które są poddawane renowacji, postarzane podłogi są najlepszym wyborem, zwłaszcza jeśli były pod opieką konserwatora monumentów.

Bez problemu wkomponuje się w wystrój zabytkowego wnętrza, nie naruszając jego harmonijnej całości. To tylko jeden z wielu pomysłów. Inne propozycje są równie intrygujące i skierowane do właścicieli mieszkań lub domów.

Lofty i soft lofty - Tradycja i nowoczesność

Będzie można zamieszkać w tak zwanych loftach. Są to duże mieszkania w stylu industrialnym, które znajdują się w odrestaurowanych fabrykach, halach czy młynach.

Drewno jest lekko postarzane i szorstkie, z widocznymi niedoskonałościami

Z charakterystycznymi materiałami loftu, takimi jak beton czy chropowata cegła, doskonale będą współgrały widoczne zarysowania, odsłonięte usłojenie i przetarta gdzieniegdzie farba. Taka podłoga będzie stanowiła świetne tło dla nowoczesnych mebli o prostych, gładkich powierzchniach.

Lofty i soft lofty często są bardzo zimne w swojej kolorystyce wnętrz. Dominują w niej odcienie szarości, czerni i stonowanych brązów. Te podłogi, z kolekcji Timeless Baltic Wood, sprawdzą się w takiej aranżacji:

  • Magic Spell
  • Anioły i demony
  • Zaginiona Szkatułka,
  • Średniowieczny zamek

Naturalne aranżacje, które są przytulne i ciepłe

W rustykalnej aranżacji wnętrza nie może zabraknąć drewnianej podłogi. Jest ona łudząco podobna do starej, klimatycznej podłogi z podmiejskich willi czy wiejskich dworków. Rustykalne pomieszczenie wzbogacą ręcznie postarzane drewniane podłogi i ludowe wzory, a także inne dodatki.

Miłośnikom drewna subtelnie postarzanego lub noszącego ślady użytkowania spodoba się również drewno w stylu prowansalskim . Drewno z wyraźnym usłojeniem zostanie docenione przez fanów. Styl ten kojarzy się ze słońcem, zapachem lawendy, wakacyjną atmosferą i naturalnym drewnem o czystym usłojeniu.

wzór.

Idealną propozycją - jak sama nazwa wskazuje - będzie drewniana podłoga Wind in Provence.

Podłogi Baltic Wood w ciepłych odcieniach doskonale sprawdzą się w aranżacjach rustykalnych, takich jak:

  • Unfinished Story
  • Tajemnicza komnata
  • Zaginiona Szkatułka.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz