Piątek, 19 kwietnia 2024

Podłogi drewniane - porady i aranżacje

1 czerwca 2023

0

Trójwarstwowe deski drewniane nadają się nie tylko na podłogę, ale mogą być również instalowane na ścianach i suficie. Dzięki nim pomieszczenie, takie jak sypialnia, może zyskać nowy wygląd. Zapraszamy do zapoznania się z różnorodnymi propozycjami aranżacyjnymi.

Deski warstwowe na ścianie sypialni

Dębowe deski z kolekcji NoLimits, w naturalnym kolorze, są idealne do unikalnego wykończenia. Ściana za łóżkiem to najlepsze miejsce na ich montaż. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, warto zainwestować w deski w jaśniejszym kolorze (np. Happiness lub Sensation), aby optycznie powiększyć wnętrze. W przypadku dużej sypialni, dobrym wyborem będą ciemniejsze kolory, takie jak Imagination czy Reflection.

Kolekcja NoLimits: Happiness Podłogi drewniane Imagination Podłogi dębowe olejowane

Deski na ścianie w salonie

Drewniane deski z kolekcji Melody będą ozdobą minimalistycznego lub nowoczesnego salonu. Drewno wciąż jest w modzie. Sprawdzi się w połączeniu z naturalnymi materiałami, takimi jak wiklina czy len, ale też nowoczesnymi - stalą, plastikiem, blachą czy szkłem. Ściana pokryta deskami dębowymi, jesionowymi czy merbau doskonale wpisze się we wszystkie najnowsze trendy: skandynawskim, eklektycznym, prowansalskim i wielu innych.

Inspiracją może być realizacja ściany z desek Baltic Wood w mieszkaniu zlokalizowanym w Rzeszowie. Z tych samych desek wykonano sufit oraz ścianę w strefie oddzielającej salon od jadalni. W pomieszczeniu udało się połączyć elementy błyszczące z matowymi, a naturalny kolor drewna z bielą, szarością i skórzaną tapicerką.

Jadalnia oddzielona od salonu poprzez ułożenie desek wzdłuż ściany.

Ściana kuchenna z deskami warstwowymi

Bielone deski lub deski ręcznie postarzane - takie jak te z kolekcji Timeless - będą świetnie wyglądać w kuchni urządzonej w stylu prowansalskim, angielskim lub wiejskim. Świetnym pomysłem może być połączenie białych mebli kuchennych z deskami w ciepłym, naturalnym odcieniu. Taka propozycja przypadnie do gustu miłośnikom minimalizmu i nowoczesności.

Szukasz idealnej podłogi?

Znajdź ją tutaj!

Zobacz naszą ofertę

Komentarze (0)

Zostaw komentarz